PostHeaderIcon Historia

PostHeaderIcon 20 lat Zgromadzenia Synów Maryi w Polsce

o. Luigi Fain Binda, Przełożony Generalny Zgromadzenia Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej, przyjechał do Polski, aby spotkać się z księdzem biskupem Józefem Życinskim, który wyraził zgodę na przyjęcie Zgromadzenia w Diecezji Tarnowskiej. Był to rok 1991.
W kwietniu tego samego roku przyjechało do Polski pierwszych dwóch Ojców. Przez rok gościli oni w klasztorze u Ojców Redemptorystów w Tuchowie.
W listopadzie 1991 ojcowie rozpoczęli nowe dzieło: "Misja Synów Maryi w Polsce".
25 marca 1992 roku w Uroczystość Zwiastowania NMP, zgromadzenie otrzymało oficjalne zatwierdzenie Episkopatu Polski i uznanie prawne od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
W czerwcu 1992 roku ojcowie kupili dom niedaleko Tarnowa w miejscowości Brzozówka i po małych przeróbkach przeprowadzili się do niego.
Oficjalne otwarcie domu zakonnego i poświęcenie kaplicy przez ksiedza biskupa Józefa Życińskiego nastąpiło 10 października 1992 roku.
Od tego momentu rozpoczęła się działalność Zgromadzenia, szczególnie z młodzieżą. Powstały nowe obiekty sportowe i sale spotkań dla dzieci i młodzieży.
Od 5 grudnia 1994 roku Synowie Maryi prowadzą opiekę duszpasterską nad nowopostałą parafią w Brzozówce.
Droga ewangelizacyjna według charyzmatu zgromadzenia wypełnia się w duszpasterstwie młodzieży i przyjmowaniu nowych kandydatów do wspólnoty zakonnej.
 
Więcej artykułów…