PostHeaderIcon Msza pożegnalna o. Francesco - podziękowanie.

Tak to już w kapłańskim życiu jest, że co kilka lat przychodzi księdzu zmieniać parafię, w której pracuje. Dzisiaj taki dzień nadszedł dla Ciebie Ojcze.
Cała parafia chce gorąco podziękować za Twoją postawę, tak bardzo rozmodloną i zatroskaną o nas. Droga, którą przyszło ci pokonywać wśród nas była zapewne kręta i trudna, czasem wydawała się nie do pokonania i jak u najzwyklejszego człowieka i w twe serce wkradało się czasem zwątpienie. Za te chwile przychodzi nam dziś powiedzieć: Przepraszamy. Chcemy też, abyś Ojcze wiedział, że twa ogromna wiara w celowość woli Bożej i łask spływających na tych, którzy mimo trudności kroczą wypełniając słowa Dekalogu, były i naszą siłą.
Twe codzienne pokonywanie barier językowych, obyczajowych i nieustannie kierowane do nas słowa:, aby kochać Boga i nie zamykać serc dla Niego i drugiego człowieka, że, pomimo iż świat jest zły my musimy być lepsi – są dla nas wielką nauką, ziarnem zasianym, które wierzymy da stokrotny plon. Dziś chcemy szczerze podziękować, za te piękne i szlachetne lata - dziewiętnaście lat rekolekcji, które Boża Opaczność pozwoliła nam przeżyć, będziemy się modlić w intencji, aby słowa, które skierowałeś do nas stawały się czynem naszego codziennego postępowania.
Ojcze Franciszku: zostanie nam w pamięci Twa pochylona postać, szybki krok, aby dojść jak najdalej z dobra nowiną, Twój gest, Twój uśmiech, Twój blask dobroci – Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej.
        Życzymy Ojcu obfitych łask potrzebnych w pasterskiej posłudze. Niech Bóg Miłosierny wspomaga, a Maryja Matka chroni od wszelkich przeciwności.
Szczęść Boże!

Brzozówka, 3.12.2011 r.